Skup maszyn rolniczych Legnica

Dlaczego niepotrzebnie tracisz czas i pieniądze przy sprzedaży maszyny rolniczej?

Rynek sprzedaży maszyn rolniczych przeszedł w ostatnich latach znaczącą transformację. Z roku na rok, rośnie udział sprzedaży maszyn rolniczych skupom maszyn rolniczych, a maleje sprzedaż kombajnów, przyczep wywrotek czy ciągników na linii rolnik-rolnik. Nie dzieje się to bez przyczyny. Sprzedaż maszyn rolniczych innym rolnikom wiąże się z szeregiem niedogodności.

zadzwoń teraz

Problemy związane ze sprzedażą maszyny rolniczej na linii rolnik-rolnik

  • Problem z wyceną maszyny rolniczej. Zaoferowanie odpowiedniej – nie za wysokiej i nie za niskiej ceny sprzedaży jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zysk ze sprzedaży. Trudno jest to zrobić rolnikowi, który rzadko sprzedaje maszynę rolniczą i słabo zna rynek. Żeby ustalić cenę sprzedaży maszyny rolniczej na odpowiednim poziomie na pewno trzeba przeanalizować ceny ofertowe maszyn rolniczych tego samego typu, wyprodukowanych w tym samym roku i znajdujących się w tym samym stanie technicznym.
  • Duże zaangażowanie czasowe sprzedającego. Jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż maszyny rolniczej za pośrednictwem ogłoszeń, umieszczanych w Internecie musisz liczyć się z koniecznością przeanalizowania na jakich portalach warto umieszczać ogłoszenia, musisz publikować ogłoszenia oraz opowiadać na zapytania od potencjalnie zainteresowanych i wielu innymi czasochłonnymi czynnościami.
  • Długi czas potrzebny na sprzedaż. Jeżeli sprzedajesz maszynę rolniczą o specjalistycznym przeznaczeniu, taką jak pług obrotowy i zagonowy oraz prasa rolująca i kostkująca, albo talerzówka – czas na znalezienie kupującego wśród prywatnych odbiorów jest zwykle dość długi. Szukają oni zwykle ściśle określonych maszyn.

Rozwiązaniem jest współpraca ze skupem maszyn rolniczych.

Skup maszyn rolniczych oferuje między innymi:

  • Darmową wycenę maszyny rolniczej. Przedstawiciel skupu maszyn przyjeżdża we wskazane miejsce, a następnie po obejrzeniu agregatu uprawowo-siewnego, rozrzutnika obornika czy sieczkarni do kukurydzy – proponuje cenę rynkową.
  • Finalizację transakcji w ciągu 2-3 dni. Skup maszyn rolniczych może być na miejscu u klienta nawet w ciągu 24 godzin i za maszynę zapłacić gotówką.
  • Dojazd do klienta wszędzie w Polsce. Legnica i województwo dolnośląskie są w zasięgu działania skupu maszyn rolniczych Nata-Auto.