Skup maszyn rolniczych Suwałki

skup maszyn rolniczych

3 najczęściej powielane mity o skupach maszyn rolniczych

Bardziej niż skupowi maszyn rolniczych opłaca się sprzedać ciągnik rolniczy innemu rolnikowi… Skupy maszyn rolniczych płacą mniej niż rolnicy… Lista mitów dotyczących skupów maszyn rolniczych w Suwałkach, w województwie podlaskim może nie jest długa, ale zarzuty są poważne i nieprawdziwe. Poniżej rozprawiamy się z nimi raz na zawsze.

Zadzwoń teraz

 

Skupy maszyn rolniczych cieszą się coraz większą popularnością.

Choć rynek pokazuje, że coraz więcej rolników sprzedaje swoje maszyny rolnicze, takie jak kombajn zbożowy, przyczepa rolnicza i wywrotka, siewnik czy rozsiewacz skupom maszyn rolniczych, ten sposób sprzedaży maszyn rolniczych obrósł w różne mity i przekłamania.

1. Bardziej opłaca się sprzedawać sprzęt rolniczy innym rolnikom

NIEPRAWDA. Skupy maszyn rolniczych nie konkurują z rolnikami. Rolnicy szukają zwykle maszyn rolniczych określonego producenta, który jest używany, ale nowy lub jeszcze w dobrym stanie. Oznacza to, że jeżeli założysz, że chcesz sprzedać swój pług obrotowy i zagonowy rolnikowi, możesz to robić całymi miesiącami. Rolnicy nigdy nie kupią też sprzętu starego, zużytego czy uszkodzonego. Skup maszyn rolniczych, który kupi każdą maszynę rolniczą jest więc poza konkurencją. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy chcą sprzedać szybko swój sprzęt rolniczy, bez względu na jego stan techniczny, model oraz rok produkcji.

2. Skupy maszyn rolniczych płacą mniej

NIEPRAWDA. Nie ulega wątpliwości, że każdy, kto chce sprzedać agregat uprawowy, uprawowo-siewny, rozrzutnik obornika czy talerzówkę chce na tym jak najwięcej zarobić. Skup maszyn rolniczych chce przyciągnąć jak najwięcej klientów, dlatego oferuje rynkowe ceny, nawet do 80 000 zł za maszynę, i płaci gotówką. Z drugiej strony, żeby sprzedać kombajn rolniczy czy sieczkarnię do kukurydzy rolnikowi musisz ponosić koszty – zamieszczać ogłoszenia i przechowywać maszynę w garażu często przez długi czas, a otrzymana w końcu cena i tak często nie przekracza tej, jaką zaoferowałby skup maszyn.

3. Skupy maszyn działają lokalnie

NIEPRAWDA. Lokalnie, maszyny takie jak kombajn rolniczy, sieczkarnia do kukurydzy czy prasa rolująca, kupują raczej rolnicy. Skupy maszyn rolniczych przyjeżdżają do klientów w całej Polsce. Suwałki i województwo podlaskie to okolice, do których skup maszyn rolniczych dociera w ciągu 24 godzin.

 

Czarna Góra 1/2, Pasłęk,
warmińsko-mazurskie 14-400
NIP: 5783123134

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

OK