Skup maszyn rolniczych - Szczecinek

3 zasady skutecznej sprzedaży maszyn rolniczych w województwie zachodniopomorskim

Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na sprzedaż maszyny rolniczej w Szczecinku, w województwie zachodniopomorskim? Poniżej podajemy 3 zasady, których warto przestrzegać, żeby sprzedać ciągnik rolniczy, kombajn zbożowy czy przyczepę rolniczą szybko i korzystnie.

Po pierwsze – nie wykluczaj żadnego sposobu sprzedaży

Rynek na pługi obrotowe i zagonowe, prasy rolujące i kostkujące czy rozrzutniki obornika szybko się zmienia. Jeszcze kilka lat temu, jedyną opcją sprzedaży używanych maszyn rolniczych była sprzedaż innym rolnikom. Teraz jest więcej możliwości. Na rynku pojawiły się skupy maszyn rolniczych, które oferują konkurencyjne warunki kupna sprzętu rolniczego.

Po drugie – dokładnie analizuj ofertę kupna maszyny rolniczej, jaką otrzymasz

Nie zawsze wyższa cena oznacza, że oferta na kupno przyczepy wywrotki czy agregatu uprawowego jest lepsza. Żeby wiedzieć, jaki jest zysk ze sprzedaży maszyny rolniczej od ceny odejmij koszty związane z przechowywaniem maszyny, czas poświęcony na negocjacje cenowe i zamieszczanie ofert sprzedaży w Internecie oraz ewentualnie – koszt transportu maszyny do kupującego.

 

Warto pamiętać, że skup maszyn rolniczych w Szczecinku sam przyjeżdża do sprzedawcy i oferuje szybie kupno przyczepy wywrotki, rozsiewaczy, sieczkarni do kukurydzy czy innych maszyn rolniczych. Kupi każdą maszynę – starą, nową i używaną – robi to w ciągu kilku dni oraz bierze na siebie jej transport. Żeby się ze skupem skontaktować wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz.

zadzwoń teraz

Po trzecie – czas działa na Twoją niekorzyść

Im dłużej trwa proces sprzedaży, im dłużej maszyna rolnicza stoi w garażu, tym niższa cena, jaką za nią otrzymasz. Wszystkie maszyny rolnicze – także talerzówki, kombajny rolnicze czy siewniki wycenia się nie tylko na podstawie stanu technicznego i wizualnego, ale także roku produkcji. Można powiedzieć, że im wcześniejszy rok produkcji, tym niższa cena. Warto o tym pamiętać i starać się sfinalizować sprzedaż maszyny jak najszybciej. Taką opcję – odsprzedaż nawet w ciągu 24 godzin – zapewniają skupy maszyn rolniczych.