Skup koparek – województwo łódzkie

Czy wynajem koparek jest opłacalny?

Wynajmowanie koparek jest coraz powszechniejsze. Wiele firm wykonawczych uważa, że bardziej opłaca się wynajmować koparkę niż ją kupować, dlatego sprzedają swój sprzęt i wynajmują cały park maszynowy. Nie wykorzystujesz swojej koparki w pełnym wymiarze godzin? Zastanawiasz się nad jej sprzedażą, bo wolisz wynajmować koparkę w razie potrzeby? Przeczytaj, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.

 

Jakie są wady posiadania koparki na własność?

Posiadanie koparek wiąże się z niedogodnościami i problemami. Po pierwsze, utrzymanie sprzętu w dobrym stanie technicznym jest kosztowne. Trzeba płacić za serwis, części i naprawy oraz za powierzchnię potrzebną do przechowywania sprzętu.

Sprzęt z czasem traci na wartości, a cena odsprzedaży może gwałtownie spaść jeśli na rynku jest duża podaż. Problem ten potęguje fakt, że wiele maszyn stoi bezczynnie przez długi czas między projektami. Szczególnie dotyczy to koparek o specjalnych przeznaczeniu. Takie maszyny są często używane tylko okazjonalnie. Z drugiej strony, zakup maszyn bardziej wszechstronnych może oznaczać brak narzędzia do pracy, gdy potrzebna jest specjalistyczna maszyna.

 

Jakie są zalety wynajmu koparki?

Wynajem umożliwia dopasowanie maszyny do każdego zadania. Mając do dyspozycji specjalistyczne narzędzia potrzebne do wykonania pracy, możesz zapewnić jej wysoką jakość.

Planujesz sprzedać używaną koparkę i odtąd wynajmować maszyny budowlane?

Skup koparek kupi każdą używaną koparkę, bez względu na jej stan techniczny. Województwo łódzkie – w tym miasto Łódź – to obszar działania skupu koparek Nata-Auto.

Skontaktuj się