Skup maszyn leśnych

W naszym skupie mogą Państwo skorzystać z odkupu maszyn leśnych za gotówkę w całej Polsce.

Interesują nas zestawy zrywkowe, lub pojedyncze sztuki przyczep zrywkowych HDS oraz ciągników leśnych oraz zrywkowych. Jesteśmy w stanie kupić wszystkie marki i modele sprzętów używanych w leśnictwie, rolnictwie czy budownictwie.

Do maszyn, które kupujemy, zaliczamy:

  • Ciągnik zrywkowy – specjalistyczna maszyna do zrywki drewna. Może być to maszyna rolnicza przerobiona tzn. wyposażona we wciągarkę np. MTZ, Zetor czy Ursus. Rozróżnia się ciągniki do nasiębiernej zrywki drewna krótkiego: forwardery i ciągniki do półpodwieszonej i podwieszanej zrywki dłużyc: skidery i klembanki.
  • Forwarder – wykorzystywany w leśnictwie ciągnik leśny do nasiębiernej zrywki drewna krótkiego (kłód i wałków). Jest to maszyna samozaładowcza 2w1. Drewno przy pomocy żurawia hydraulicznego HDS ładowane jest na maszynę lub przyczepę leśną (dłużycową) i podczas zrywki nie ma kontaktu z podłożem. Powoduje to znaczne ograniczenie szkód pokrywy gleby. Maszyna ta jest bardzo szybka i zastępuje pracę wielu osób. Większość forwarderów może być wyposażona w montowane w miejsce kłonic kleszcze przeznaczone do zrywki półpodwieszonej dłużyc.
  • Przyczepy leśne – przyczepa kłonicowa do zrywki nasiębiernej, bądź z ławą kłonicową, jedno-, lub dwuosiowa, przyczepiana do ciągnika rolniczego, służąca do zrywki oraz wywozu drewna z lasu. Wyposażona jest w ładowacz (żuraw HDS), umieszczony na niej lub zawieszony na ciągniku z chwytakiem i rotatorem, przystosowanym do załadunku drewna.

skup maszyn lesnych


Najczęściej skupowane marki to oczywiście Palms, Maskiner czy choćby Farma. Skupujemy oczywiście również wszystkie inne marki i modele. Od tych mniejszych do tych największych. Przyczepy te często wymagają remontu mechanicznego, gdyż narażone są na złe warunki atmosferyczne. Pracują głównie w zim,  przez co szybciej się zużywają i wymagają remontu. Od tego jesteśmy my! Odkup maszyn leśnych odbywa się szybko i bez zbędnych formalności – co jest ważne głównie z uwagi na fakt, iż sprzedaż tego typu jest zazwyczaj bardzo pracochłonna, a i nie ma wielu klientów, którzy chcieliby je nabyć. Firma Nata-Auto skupuje praktycznie wszystkie maszyny rolnicze oraz leśne bez względu na ich wiek, zużycie czy stan.

 

Możliwa również jest zamiana, lub przyjęcie sprzętu w rozliczeniu

Nasza siedziba mieści się w województwie warmińsko mazurskim. Nasi przedstawiciele dojadą zaś w województwo zachodnio-pomorskie, pomorskie i bez problemu małopolskie oraz okolice. Nieważne, czy mieszkasz w podlaskim czy lubelskim – nasz skup działa w całej Polsce!

Kontakt od poniedziałku do niedzieli – tel.: 514863650

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz na stronie.

 

Czarna Góra 1/2, Pasłęk,
warmińsko-mazurskie 14-400
NIP: 5783123134

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

OK