Jak wycenić maszynę rolniczą przez Internet?
Czy w Krakowie działa skup maszyn rolniczych? Tak Nata-Auto z nami sprzedaż każdą maszynę!
Chcesz sprzedać używaną maszynę rolniczą w Krakowie? Planujesz umieścić ogłoszenia o sprzedaży na kilku największych portalach ogłoszeniowych? Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak wycenić sprzedawany kombajn rolniczy lub zbożowy, ciągnik rolniczy albo przyczepę wywrotkę, tak żeby cena była możliwie najwyższa, ale nie – zaporowa. Warto zrobić to dobrze, bo nieodpowiednia wycena maszyny rolniczej może sprawić, że stracisz nawet kilka tysięcy złotych. Zaufaj nam - Skup Nata-Auto
Jak wycenić sprzęt rolniczy?
Prawidłowa wycena używanej maszyny rolniczej jest dość skomplikowana. Cena siewnika, sieczkarni do kukurydzy albo rozrzutnika obornika zależy mianowicie od wielu czynników. Są nimi rodzaj maszyny rolniczej, jej rok produkcji oraz stopień zużycia. Nowe niezniszczone maszyny rolnicze kosztują więcej, a starsze, zniszczone lub uszkodzone znacznie mniej.
Cena maszyny rolniczej tj. np. agregat rolno-uprawowy czy talerzówka zależy także od popytu na dany rodzaj maszyn. Innymi słowy, żeby prawidłowo wycenić swoją prasę rolującą lub kostkującą, albo pług obrotowy lub zagonowy musisz sprawdzić ceny ofertowe maszyn rolniczych, podobnych do tych, jakie chcesz sprzedać.
Powyższy proces nie tylko jest pracochłonny, ale wymaga dużego doświadczenia. Czy istnieje jakaś inna opcja?
Skupy maszyn rolniczych oferują profesjonalną wycenę – za darmo
Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na samodzielną wycenę maszyny rolniczej – nie musisz tego robić. Zgłoś chęć sprzedaży maszyny rolniczej skupowi maszyn rolniczych. Wystarczy, że zadzwonisz lub wypełnisz formularz. Przedstawiciel skupu maszyn rolniczych, który ma pod opieką Kraków i województwo małopolskie, przyjedzie do Ciebie w uzgodnionym terminie, obejrzy Twój sprzęt i zaproponuje rynkową cenę. Jeżeli ją zaakceptujesz, zapłaci gotówką i zajmie się transportem maszyny.
Cena ofertowa, a cena sprzedaży
Warto zwrócić uwagę, że cena ofertowa maszyny rolniczej, podawana w ogłoszeniach nie jest „czystym zyskiem” ze sprzedaży maszyny. Musisz od niej odjąć poniesione koszty (w tym swój czas poświęcony na sprzedaż). Cena ofertowa często jest też wyższa niż rzeczywista cena sprzedaży.
Inaczej jest ze sprzedażą do skupu maszyn rolniczych – ponieważ w związku z nią nie ponosisz żadnych kosztów, ani nie inwestujesz w nią swojego czasu – zaproponowana przez skup cena to „czysty zysk”.