Skup maszyn rolniczych Częstochowa

skup maszyn rolniczych

3 błędy często popełniane przy sprzedaży maszyn rolniczych

Sprzedaż maszyny rolniczej – takiej jak kombajn, ciągnik, albo agregat siewno-uprawowy – to duże wyzwanie. Niewłaściwe decyzje mogą sprawić, że zamiast sprzedać maszynę rolniczą z zyskiem, zrobisz to ze stratą. Poniżej znajdziesz 3 błędy, notorycznie popełniane przez rolników i inne osoby prywatne, które sprzedają używane maszyny rolnicze.

Zadzwoń teraz

 

Błąd numer 1: Ustalenie zaporowej ceny maszyny rolniczej

Jak ustalić właściwą cenę za sprzedaż maszyny rolniczej? Właściwą, czyli taką, po której maszyna się sprzeda, ale jednocześnie na tyle wysoką, żeby zapewnić sprzedającemu odpowiedni zysk?

Nie jest to łatwe, szczególnie, jeżeli sprzedający słabo zna rynek używanych maszyn rolniczych. Rolnicy, którzy chcą sprzedać maszynę rolniczą często wystawiają ją na podstawie wybranych cen ofertowych z portali ogłoszeniowych. Ta strategia nie zawsze się jednak sprawdza, bo każda maszyna rolnicza – siewnik, rozrzutnik obornika czy pług obrotowy – jest inna. Różni się, na przykład, stanem technicznym.

Chcesz prawidłowo wycenić prasę kostkującą lub rolującą, albo sieczkarnię do kukurydzy? Skontaktuj się ze skupem maszyn rolniczych Nata-Auto. Profesjonalna wycena to element jej oferty.

Błąd numer 2: Poszukiwanie kupujących tylko lokalnie

Częstochowa to Twoje miasto? Nie ograniczaj swoich poszukiwań kupujących do jej okolic, szczególnie jeżeli chcesz sprzedać specjalistyczny sprzęt rolniczy, np. talerzówkę czy rozrzutnik obornika. Rolnicy szukają zwykle maszyn rolniczych określonego rodzaju. Mają oczekiwania, co do stanu technicznego maszyny, rocznika czy modelu i niełatwo będzie znaleźć kupujących w najbliższej okolicy. Warto pamiętać także, że Częstochowa i województwo śląskie to obszar działania skupu maszyn rolniczych.

Błąd numer 3: Poszukiwanie kupujących tylko wśród rolników

Jak wiadomo, rolnicy poszukują ściśle określonych maszyn rolniczych, które nie wymagają napraw, natomiast nadają się do pracy. Możesz miesiącami szukać wśród nich kupujących, jeżeli sprzedajesz sprzęt używany, starszy, zużyty lub wymagający napraw. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty skupu maszyn rolniczych. Skup maszyn rolniczych kupi każdą maszynę rolniczą, bez względu na jej stan techniczny.

 

Czarna Góra 1/2, Pasłęk,
warmińsko-mazurskie 14-400
NIP: 5783123134

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

OK