Skup koparek – województwo pomorskie

Innowacje technologiczne w parku maszynowym

Co roku pojawiają się nowe innowacje w parku maszyn budowlanych. Niektórzy producenci sprzętu oferują już, na przykład, możliwość zamawiania w pełni elektrycznych maszyn, między innymi kompaktowej koparki i kompaktowej ładowarki kołowej.

Koparka z silnikiem elektrycznym – parametry

Zastanawiasz się czy elektryczny sprzęt budowlany jest lepszy niż konwencjonalne maszyny z silnikami wysokoprężnymi? Prawda jest taka, że elektryczne koparki mają porównywalną moc kopania oraz porównywalne obciążenia wywracające i wysokości zrzutu dla ładowarek.

Maszyny elektryczne, także koparki, mogą nie tylko robić wszystko to, co maszyna z silnikiem wysokoprężnym, ale, dzięki mniejszej emisji hałasu, mogą również wykonywać inne zadania, których nie może wykonać silnik wysokoprężny.

Elektryczny silnik, a koszt użytkowania

Niektórzy wykonawcy obawiają się, że elektryfikacja podniesie koszty konserwacji maszyn i ostatecznie zwiększy całkowity koszt posiadania koparki. Na podstawie analiz kosztów użytkowania pierwszych maszyn wchodzących na rynek, można stwierdzić, że parametry te dla elektrycznych maszyn wypadają korzystnie. To, że maszyny z silnikami elektrycznymi w testach wypadają lepiej niż maszyny z silnikami wysokoprężnymi wynika z tego, że maszyny elektryczne mają mniej ruchomych części, a korzystając z technologii łączności, można bardzo dokładnie monitorować działanie tych maszyn i rozwiązać wszelkie problemy przed wystąpieniem przestoju.

Planujesz wymienić maszyny na elektryczne?

Sprzedaj używane koparki skupowi maszyn. Województwo pomorskie – w tym Gdańsk, Tczew czy Wejherowo – to obszar działania skupu maszyn rolniczych Nata-Auto.

Skontaktuj się

 

Czarna Góra 1/2, Pasłęk,
warmińsko-mazurskie 14-400
NIP: 5783123134

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

OK